O nas

Share

Marka «Papilio» kojarzy się głównie z sukienkiami ślubnymi. Właśnie jako producent sukien ślubnych firma już od lat pomyślnie pracuje na rynkach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jednak dzisiaj Dom mody «Papilio» oferuje swoim klientom i przede wszystkim klientkom coś większego. To jest kilka linijek kobiecych ubrań świątecznych: stroje ślubne, wieczorowe, dla przyjęć i innych uroczystości.

Historia marki «Papilio» liczy dziesięć lat. Za tak krótki okres firma, założona w Brześciu (Białoruś) stała się nie tylko jednym z bezimiennych i licznych graczy branży ślubnej, lecz stanowczo wyrobiła sobie imię w segmencie wykwintnych sukien ślubnych, gdzie konkurencja jest tradycyjnie wysoka i bilet wstępny nie dostaje się łatwo. Jeden z włoskich ekspertów tak określił warunki sukcesu marki «Papilio»: «Te sukienki zostały uszyte w tak doskonały sposób, że trudno uwierzyć w ich cenę. Ale najlepiej wyglądają w nich panny młode».

Ocena zawodowego projektanta mody jest cechująca, ponieważ ujawnia podstawowe zasady pracy firmy. Wszystkie wyroby Domu mody «Papilio» są doskonałe co do jakości wykonania oraz wyboru meteriałów – w tym mogli się przekonać najbardziej wybredni klientki i właściciele salonów ślubnych z wielu stolic i dużych miast Starego Świata. Lecz bardziej ważne jest to, że kierowniczki firmy Alena Gorezkaja i Irina Poźniak już od początku wprowadziły do projektowania i produkcji sukien ślubnych atmosferę wysokiej mody. Modele markowych sukien ślubnych «Papilio» oraz «Alena Goretskaya» zawsze się projektują nie tylko jako produkt specyficzny: można w nich koniecznie dostrzec elementy, zbliżające strój panny młodej do prawdziwej sztuki.

Od roku 2002 firma uczestniczy w prestiżowych międzynarodowych wystawach i pokazach mody ślubnej. Dziś cieszy się świetną renomą, stworzoną między innymi dzięki przychylnym opiniom słynnych grandów. Pomyślnie rozwijając się, Dom mody «Papilio» pojednał pod swym szyldem fashion studio, laboratorium mody i własne zakłady krawieckie. To nadało mu większą elastyczność i otworzyło nowe możliwości dla realizacji pomysłów projektantów. Co rok w Brześciu powstają co najmniej dwie pełnoprawne kolekcje sukien ślubnych oraz wieczorowych, które z reguły stają się «flagowymi» na Białorusi oraz jednocześnie nie pozostają niezauważone na europejskich paradach mody, wzbogacając je o prace oryginalne, stylowe i piękne.

Obok sześciu kolekcji sukienek dla panien młodych, które zdobyły potężne pozycję w salonach ślubnych w ponad 100 miastach na całym lądzie, firma aktywnie rozwija dwa kierunki produkcji odzieży dziewczęcej i damskiej. Jedna już była wspominana wyżej - to ubrania dla imprez i przyjęć, uroczystości oraz cocktail party itd. Podobnie jak w przypadku z linijką ślubną, kolekcje sukienek wieczorowych niewątpliwie dostarczają klientkom wiele pozytywnych emocji. Efektowność różnie stylizowanych toalet wieczorowych od «Papilio» zawsze podkreślana jest wyśmienitym gustem oraz skrupulanie przemyślonymy szczegółami. Żeby kreacja zrobiła największe wrażenie, firma tradycyjnie oferuje do swoich strojów szeroką paletę akcesoriów, które doskonale uzupełniają oraz podkreślają ubiór panny młodej lub pań zaproszonych na uroczystość.

Kolejny kierunek produkcji to linijka «Papilio Kids». Pod tą marką produkowane są uroczyste suknie dla dziewczynek. Ich specjalny model często łączy bajeczność ze wzruszeniem lub prawie dorosłą elegancję ze spontanicznością, występującą jedynie w dzieciństwie. Aktualnością linijki «Papilio Kids» jest kolekcja modnych sukienek dla szkoły, zarówno wysoko oceniona przez fachowców jak i przez konsumentów .

Silne pozycje, zdobyte w świecie mody ślubnej, umożliwiły dla firmy kolejny krok. W roku 2010 na rynek została wprowadzona nowa marka – «Alena Goretskaya». Imię swego głównego projektanta Dom mody Papilio nadał linijce sukien ślubnych klasy «premium». Używa się przy ich produkcji wyłącznie najlepsze materiały, i suknie te, pozostawiając klasyczną sylwetkę stają się wzorcami twórczości projektanta mody, a również sztuki urzeczywistnienia jaskrawych pomysłów – «złożone w prostym», gdyż wrażenie od piękna i harmonii ściśle się wiąże z postępową technologią.

Powstanie elitarnej kolekcji «Alena Goretskaya – 2011» zostało już spostrzeżone oraz wyróżnione przez wiele fashion magazynów, specjalizujących się na tematyce ślubnej. Kolekcja została również pomyślnie zaprezentowana pod czas kilka wystaw międzynarodowych. Topowe modele nowej marki dostały najwyższe oceny - za efekt sugerowanego przez nich delikatnego luksusu, jak i za filigranowe wykończenia z kamieni półszlachetnych oraz bogate hafty tekstylne.

W najbliższy czas Dom mody «Papilio» planuje wzmocnić swoją obecność w najwyższym segmencie mody ślubnej oraz zachować, a nawet znacznie rozszerzyć dla konsumentów ofertę sukienek średniego poziomu cenowego. Połączenie unikalnych rozstrzygnięć projektanckich z nowoczesnymy technologiami pozwala firmie patrzeć w przyszłość z optymizmem, zaspokajając przeróżne życzenia swoich klientów.

©2016 Papilio